DJI Dock

DJI Dock spolu s DJI M30 alebo M30T je skvelé riešenie ak potrebujete vykonávať pravidelné lety či už pre zvýšenie ochrany objektu, dohľadu nad technológiou alebo pre účely environmentálneho monitoring.

DJI Dock je riešenie napríklad pre zlepšenie fyzickej ochrany objektov pomocou dronu. DJI Dock je určený pre stálu inštaláciu pozostávajúcu z bázy – DJI Dock, dronu DJI M30T a integračnej platformy. Báza zabezpečuje komunikáciu s dronom a prenos obrazu v reálnom čase na dispečing. Integračná platforma zabezpečuje začlenenie DJI Dock do vášho existujúceho dohľadového systému. Vďaka tomu získa vaše dohľadové centrum ešte lepší prehľad nad chranenou oblasťou. Integrácie, kde je vyžadovaná vysoká úroveň bezpečnosti vieme zabezpečiť vďakla FlytBase. Pre riešenia, kde je postačujúce cloudové riešenie vieme zabezpečiť integráciu pomocou DJI FlightHub 2.

DJI Dock je exterierová jednotka, ktorá slúži ako hangár pre dron DJI M30 a M30T. Zabezpečuje ochranu dronu pred poveternostnými podmienkami, nabíjanie dronu, sťahovanie dát. Do Docku je nutné použiť špeciálnu verziu DJI M30 a M30T určenú pre dock, ktorá má vyvedené nabíjacie porty a umožňuje automatické pripojenie k nabíjaniu.

DJI Dock má rozmery zhruba 1x1x1m a mal by byť umiestnený na otvorenom priestore, tak aby mu nezavdzala žiadna budova, stĺp a pod. DJI Dock potrebuje privedené napájanie a sieťové pripojenie.

Nastavovanie DJI Dock

Rada DJI M30

Drony DJI M30 a M30 sú robusné a zároveň pomerne ľahké spadajúce do kategórie C2 s max. vzletovou hmotnosťou do 4 kg. Oba modely sú vybavené širokouhlou kamerou a zoom kamerou. Vďaka presnému pozičnému RTK systému a laserovému diaľkomeru viete nie len kde sa nachádza dron, ale zároveň presne zamerať bod až vo vzdialenosti 1200 metrov. Model M30T je zároveň výbavený termálnou kamerou s rozlíšením 640×512 bodov.

Viacej informácii:

Cloud API

Cloud API je rozhranie na integráciu cloudových riešení tretích strán s DJI Dock a DJI Pilot 2

Viacej info na https://developer.dji.com/cloud-api/

DJI FlightHub 2

DJI FlightHub 2 je cloudová platforma hostovaná na AWS, ktorá umožňuje v reálnom čase komplexné riadenie DJI Dock aako i samotného dronu. V tomto prostredí je možné naplánovať trasy, pozerať realtime video, sledovať záznamy ako sú vida a fotky, vytvárať 3D modely a ďalšie.

FlytBase

Je to otvorená platforma nezávislá na výrobcovi dronu, ktorá umožňuje integráciu dronov s clodovými riešeniami tretích strán ale aj inštaláciami v rámci onpremise riešení pre dosihnutie čo najvyššej úrovne zabezpečenia komplexného systému. Spoločnosť UAVONIC s.r.o. je partnerom spoločnosti FlytBase.

Integrácie senzorov

Vďaka otvernému SDK je možné na radu DJI M30 integrovať senzory a rozšírenia tretích strán. Naša spoločnosť má vlastnú integráciu detektoru metánu na báze TDLAS spektroskopie. Samozrjeme je možné integrovať napr. snímače kvality ovzdušia od spoločnosti Soarability

Riadenie letu a bezpečnosť prevádzky

Prevádzka DJI Dock a DJI M30 je v režime BVLOS s neustálym dohľadom cez riadiace centrum. Prevádzka musí byť povolená ako specific a pre povolenie prevádzky bude potrebné vypracovať hodnotenie rizík podľa SORA.